top of page
אש טבק חנות בוטיק לסיגרים

אָש חנות בוטיק היסטורית שהפכה למוסד בסצנת הסיגרים, העישון, והגלגול בתל אביב

ASH For Men (היום השם הזה לא היה עובר) או בקיצור אָש טבק וסיגרים באבן גבירול בתל אביב היא חנות שהפכה למוסד וותיק וידוע למעשנים. אָש היא חנות בוטיק היסטורית לסיגרים, למקטרות, לגלגול, לאביזרים ולכל למה שצריך בעולם העישון. אדוארד שוורצמן דרום אמריקאי שגדל במטעי הטבק ייסד את החנות עוד בשנת 1979 והיה מחלוצי מורשת הסיגרים הקובניים והטבק בישראל. יורם בן דהן שהיה המשווק הבלעדי (ועדיין) של מצתי קוהיבה, נהייה לבן טיפוחיו של אדוארדו, למד את העסק מהמקצוען. עד מהרה יורם הפך בעצמו לאוטוריטה בתחום, וירש את חנות הבוטיק הוותיקה עם המוניטין.

איך החיים של יורם בן דהן התגלגלו כמו נייר גלגול, והוא הפך לאושית עישון וסיגרים?

"לא תיכננתי להיות אושית עישון וטבק. החיים פשוט גילגלו אותי לשם". יורם התחיל כייבואן קטן של מצתים ממותגים. לימים התחבר ליבואן הגדול בארץ לסיגרים, והחל למכור לחנויות יין וסיגרים. "תמיד חלמתי על חנות קטנה ומטריפה, שאוכל ליצור את הקשר הישיר עם המעשנים". לפני מעל 16 שנה נפתחה ליורם ההזדמנות. הוא הפך לבעלים של אָש החנות המיתולוגית.

יורם רכש את הבקיאות בעולם הסיגרים מתוך התנסות אישית. הוא מעשן כל סיגר וסיגר לפני שהוא מסדר במקרר הלחות המקצועי בחנות.

איך האהבה של יורם לסיגרים לאלכוהול לאופנועים ולאנשים עוזרת להתאים לך את הסיגר?

על פניו נראה כאילו ליורם יש פוזה והוא מלא בגבריות. מה כבר אפשר לצפות ממקצוען סיגרים ואלכוהול וחובב אופנועים מושבע? בפועל יורם איש צנוע, חם שמתחבר לאנשים. כבר 25 שנים שהוא מתאים במדוייק בין סיגרים לאנשים, בזכות היכולת להקשיב ולקלוט כל אחד ואחת. ליורם אכפת שתהייה לך התנסות טובה ומהנה, עד שלא יקלע בול ימשיך לייעץ ולתת לך לנסות בחינם. מפורסמים ועשירים מגיעים לחנות או מזמינים משלוח. לעולם יורם לא יחשוף את זהותם. תמיד ישמור על דיסקרטיות, אמינות ומחיר הוגן לכולם.

אש טבק סיגר קובני

מי מהמטכ"ל, מהבכירים במשק ומהעשירון העליון מגיעים לאָש או מזמינים משלוח?

אָש זו חנות עם היסטוריה! לאורך כל שנות השבעים קציני צבא בכירים מהקרייה רכשו סיגרים ומקטרות בחנות. רבין היה מבאי המקום וגם שרשרת הרמטכ"לים נהגו לתבל את הדיונים בקריה בסיגרים קובניים מהחנות.

פוקדים את החנות גם כיום ידועים: מהממשלה, מהמטכ"ל, בכירים במשק ומהעשירון עליון. לקוחות אלה אוהבים את היחס האישי, הפוזה של החנות והמחיר המשתלם. חלקם מגיעים בעצמם, חלקם עם מאבטח אישים וחלקם שולחים שליח. משלמים במזומן ונזהרים לא להיתפס בנהנתנותם (:

איך שגרירים, אנשי עסקים וידוענים באים ללאונג' או מזמינים משלוח ב-BMW של יורם?

בכותלי החנות שמורים סיפורים ואנקדוטות. "הלקוחות הקבועים יודעים שאני אעלה על אופנוע ה-BMW, כדי להביא להם סיגר בכל שעה לכל מקום - לבר, למסעדה למלון ואפילו לבית הפרטי". חלקם קונים נאמנים וקבועים וחלקים "משלימים" מהדיוטי-פרי, ונוהגים להזמין סיגרים בודדים, כדי לשמור על הטריות.
 

מסביב לחנות בלב תל-אביב שוכנות 7 שגרירויות, כשאישיות בכירה מגיעה לביקור המארחים דואגים להוסיף כבדרך קבע לכיבוד גם סיגרים ואלכוהול מהחנות. כך גם חברות מבוססות משוק ההון, מזמינות לפגישות מיוחדות קופסאות סיגרים קוהיבה, היוקרתיות ביותר.

אנשי עסקים, עורכי דין ולקוחות נוספים מגיעים ללאונג' של אחרי ארוחת צהרים או בסוף היום - נרגעים בסיגר עם פלטת גבינות, אלכוהול ו"סמול טוק" עם יורם.

איך יורם קולע לטעם של הלקוחות ושואל ביושר - פוזה או הנאה?

יורם מקצוען, שלא ידחוף סיגר קובני במאות שקלים למי שעדיין לא בשל. "בסיגרים אין קיצורי דרך". יורם יקלע בול רק אחרי שיקלוט את הצורך והאישיות שלך - פוזה או הנאה? מה הנסיון, הטעם, הסיטואציה והתקציב? כך לדוגמא יורם ייעץ ללקוח בעל אמצעים שרוצה קוהיבה בהיקה בשביל הפוזה, להתחיל דווקא עם סיגר תעשייתי (בשקלים בודדים), משם להתקדם לסיגרים דומיניקנים בעבודת יד ורק בסוף להגיע לפיסגה של הסיגרים הקובניים בעבודת יד.

אילו תובנות יש ליורם גם בעולם גלגול סיגריות וטבק?

"ההבדל בטעם בין סיגריות בגילגול לסיגריות בקופסה, הוא כמו ההבדל בין אוכל "הום מייד" לאוכל מעובד". היתרון הוא לא רק בטעם אלא גם בעלויות ואפילו בבריאות. יורם נחשב למומחה גם בתחום של גלגול סיגריות וטבק. הוא העביר כבר תל אביבים רבים מסיגריות תעשייתיות לסיגריות בגלגול. בחנות יש את כל האביזרים שצריך לטבק ולגלגול וגם הרבה עצות וטיפים פרקטיים למעשנים מתחילים ומנוסים.

אש טבק סיגר קובני חנות סיגרים תל אביב

שורה תחתונה, למה לקוחות חוזרים לאָש
ומה מיוחד ביורם בן דהן?

בחנות אש טבק סיגרים ואלכוהול אפשרות להחזר כספי ולהתנסות

בלי אכזבה, רק שלא תפספס החוויה. יורם ייתן לך לנסות ולנסות עד שנמצא התאמה מדוייקת. יורם מתחייב להנאה מושלמת ולכן יפצה וייתן תמורה מלאה עד שיצא עשן לבן.

איך להתאים את הסיגרים, הטבק והגלגול למענשים

התאמה מלאה של הסיגר למעשני סיגרים ושל הטבק לגילגול למעשני הסיגריות. בזכות הקשבה ושאלות כדי לקלוע בול לפי: הניסיון, הטעם, ההרגלים, הפוזה, האישיות והכיס.

אש סיגרים וטבק חנות של 25 שנות נסיון

25 שנות נסיון, הבנה ומקצועיות בעולם הסיגרים, המקטרות, טבק לגלגול, וכמובן כל האביזרים. בשנים האחרונות הוופוריזרים ותחליפי הטבק כמובן גם "מככבים" בחנות.

​​

באש טבק סיגרים ואלכוהול כל אפשרויות המשלוח

אש מחוייבת למחירים הוגנים לכל הלקוחות ולשירות מפנק - משלוחים בתל אביב ובכל הארץ, איסוף עצמי בלי להסתבך בחניה וכמובן ייעוץ למעשנים מתחילים ומנוסים.

יורם בן דהן מומחה לעישון טבק וסיגרים

"פסיכולוג טבק" אמין ודיסקרטי שאפשר לסמוך עליו שאף פעם לא יחשוף אותך. כבר 40 שנה שאושיות מוכרות ולקוחות קבועים מגיעים לאָש ויודעים שיש להם בית חם, בטוח ואכפתי.

חנות עם אווירה וחוויה למעשני סיגרים

חוויה מלאה של הנאה כמו בלאונג', מ"סמול טוק" ואלכוהול או אספרסו וגבינות. יורם מפנק, נותן יחס אישי ומומחה בהתאמת הסיגר לאישיות והאלכוהול לסיגרת ולאווירה.

bottom of page